Juba tuleva õppeaasta algusest saavad Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi õpilased õppida uues moodsas majas – 27. oktoobril 2020 paigaldati kooli uuele hoonele (Paldiski mnt 83) nurgakivi.

Nurgakivi asetasid abilinnapead Vadim Belobrovtsev ja Betina Beškina, Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi ning Tallinna Haridusameti, kooli ja ehitaja esindajad.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul saavad Haabersti lapsed tuleval aastal uue ja uhke koolimaja, kus on ligikaudu 900 õppekohta. „Kuna vana maja ei olnud enam tänase päeva kontekstis piisavalt funktsionaalne ega võimaldanud vajalikke ruume ehitada, tuli see uue rajamiseks suures osas lammutada ning nüüd oleme paigaldamas nurgakivi õppehoonele, mida koolipere juba väga ootab.“

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Mustjõe gümnaasiumi uut maja on pingsalt oodatud ning viimaste aastate investeeringud haridusvaldkonda on võimaldanud pakkuda linnaosa noortele head õpikeskkonda.

Ehitustöödega alustas Ramm Ehituse OÜ tänavu juulis. Hoone valmib kava kohaselt augustiks 2021 ning õppetööd saab seal alustada kuu aega hiljem, 1. septembril.

Koolihoone rekonstrueerimise käigus lammutati olemasolev võimla- ja aulakorpus ning rajatakse uus, tänapäeva tingimustele vastav õppekompleks koos õuealaga. Lisaks hoonele saab kool ka renoveeritud staadioni jooksuradade ja jalgpalli kunstmuruväljakuga ning erinevate atraktsioonidega, kus õpilastel võimalus aktiivselt vahetundidel aega veeta ja õuesõpet läbi viia. Peale rekonstrueerimist on Mustjõe Gümnaasiumi pindala 7500 ruutmeetrit, millest saab rõõmu tunda ligi 900 õpilast ja üle 70-liikmeline koolipere. Projekti eelarve on 8,7 miljonit eurot.

Allikas: www.tallinn.ee

 

27 октября на строительной площадке школы была заложена первая веха созидательного процесса реконструкции и перестройки Гимназии Мустйыэ.

Строителями был установлен краеугольный камень будущего здания.
На мероприятии присутствовали представители министерства образования, городских и районных властей, строительной компании, директор гимназии.
Памятные подарки гостей, сувениры и документы проекта были погружены вместе с капсулой времени в фундамент школы.

Мы поздравляем Гимназию Мустйыэ с этим шагом в будущее!