Vaktsineerimist Covidi, nagu ka teiste nakkushaiguste vastu, viib läbi kooli med.õde. Selleks on vajalik vanemate nõusolek. Kui vanem nõusolekut ei anna või laps pole veel vaktsineerimisikka jõudnud (on noorem kui 12 aastat), tuleb last kontakti puhul nakatunuga koolis ekspress-testimise meetodil kontrollida. Selleks on ka vajalik vanemate nõusolek.

Kui selline nõusolek on olemas, siis peale kontakti nakatunuga testitakse last kahel korral ning eneseisolatsioon ei ole enam vajalik. Kui vanem ei anna luba testimiseks, siis loetakse laps nakatunuks ja ta saadetakse koju karantiini. Õpilane peab karantiiniperioodi jooksul õppima iseseisvalt. Igasuguste haigussümptomite korral peab õpilane jääma koju ning võtma ühendust perearstiga.

Ekspress-testid on võtmeteguriks, mis lubavad koolidel jääda sel õppeaastal. Kiirtestid on sama efektiivsed kui karantiin, seetõttu tuleks kindlasti neid eelistada õpilase koolist eemale jäämisele.
Uuel õppeaastal enam koole ei suleta. Kuid kõrge nakatumismäära korral võib sulgeda üksikuid koole või ka klasse.

Alates 1.septembrist töötab Eestis psühholoogilise abi telefon. Antud telefon töötab ka vene keeles numbril 1227. Sellel numbril võivad helistada nii lapsed, nende vanemad kui ka õpetajad.

 

Allikas: www.hm.ee